Fotím

Larpy

Celý můj začátek jsou vlastně larpy, ty jsem ještě prvně fotila s obyčejným kompaktem nebo s půjčenou zrcadlovkou od Canonu. Mám v těchto kruzích hodně kamarádů i můj manžel se jich účastnil a já tam chtěla být taky aspoň jako fotodokumentace.

Pro neznalé, co je ten larp?

Larp z anglického Live Action Role Play.
Larp (z anglického Live Action Role Play) je druh rolové hry, lidé hereckým způsobem ztvárňují činy svých postav. Účastníci většinou oblékají kostýmy, interagují mezi sebou navzájem a s okolním prostředím, přičemž usilují o splnění cílů své postavy ve fiktivním světě, vytvořeném ve světě skutečném.

Smyslem larpu je hlavně zábava a zážitek účastníků, obvykle nemá žádné publik. Je to takové divadlo pro herce samotné. Přesto jsou larpy obvykle fotogenické, především díky propracovaným kostýmům a herním výkonům hráčů. Reflexe z her, třeba ve formě fotogalerie či videa, jsou v komunitě oblíbené, neboť umocňují zážitek ze hry. Všechny konflikty a boje ve fiktivním světě mohou být řešeny jako ve skutečnosti (reálně, například boje se zbraněmi – vždy bezpečnostně řízené, aby se v reálu nikomu nic nestalo), samozřejmě poupravené pravidly a důležitá je bezpečnost. (účastník který padá mrtev k zemi, pouze podává herecký výkon a nemá ve skutečnosti jediné zranění)

 

Mohlo by se vám také líbit...